Jakou profesi mají zakladatelky?
Lucie Ulíková vystudovala scénografii DAMU, Blanka Svobodová vyučuje na ZUŠ zpěv, Jana Picková je ekonom, Zdena Charvátová učí na ZUŠ výtvarný obor a kromě toho je výborný keramik. A ještě bych ráda zmínila paní učitelku Jarmilku Makovcovou, která má v Magrátě čestné členství. Má velkou zásluhu na tom, že se tak hezky známe.
Ale nenechte se mýlit, Magráta není jen ženskou záležitostí, zakládajícími členy jsou i naši manželé. Ti jsou nám velkou oporou. Tomáš Svoboda fotografuje naše výtvarné snažení ze všech úhlů, Filip Ulík má na starosti internetové stránky....každý dělá, co umí a co ho baví.
Častou Vaší aktivitou je pletení z pedigu. Jaký je to materiál a co všechno se z něj dá vytvořit?
Je pravdou, že vedle dětských dílniček, malování na textil, drátování a jiných řemesel si u dospěláků i starších dětí získalo pletení z pedigu největší popularitu. Mohou za to asi široké možnosti využití vzniklých výrobků. Pedig je přírodní materiál využívaný v košíkářství, je to průmyslově zpracovaný ratan. Jeho výhodou je vysoká pružnost, krátká doba namáčení a dá se krásně barvit. Takový materiál vám pomůže překonat začátečnické potíže a nesmělost a po prvním sezení jste schopni doma plést sami. Už první výrobky vypadají pěkně a práci sním zvládnou i školní děti. Vyrobíte z něj koše, ošatky s různými vzory, podnosy, krabice na hračky, nábytek pro panenky, opletené láhve a demižony, zkrátka, co vás napadne.
Kolik maminek a kolik dětí vaše akce navštěvuje? Máte stálé členy, kteří platí členské příspěvky, nebo jste otevřeni všem, i nepravidelně? Kde získáváte prostředky na provozování činnosti.?
Naše akce nenavštěvují jen maminky s dětmi předškolního věku, pomalu se okruh rozšiřuje i na starší sourozence, tatínky, či babičky s vnoučaty.
2>